Policjanci zabezpieczyli 1 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli 1 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 30.04.2018

Policjanci z Sochaczewa i Gostynina zabezpieczyli 1 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Obywatelka Armenii, która trudniła się handlem wyrobami tytoniowymi usłyszała już zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Natomiast 28-latek nielegalnie przewoził papierosów samochodem. Wpadł podczas wypadku.

Policjanci z sochaczewskiej komendy podczas patrolu na teren miejskiego targowiska zauważyli przy jednym ze stoisk kobietę, która posiadała papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podjęli interwencję wobec 64-letniej obywatelki Armenii i w trakcie dalszych czynności znaleźli 390 paczek wyrobów tytoniowych.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do sochaczewskiej komendy. W trakcie przeszukania mieszkania kobiety funkcjonariusze znaleźli kolejnych 210 paczek z papierosami.

Wszystkie wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Obywatelka Armenii usłyszała juz zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast gostynińscy policjanci ujawnili blisko 12 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Kontrabanda przewożona była w Chryslerze, który brał udział w wypadku w miejscowości Krzywie. Teraz policjanci ustalają wartość zabezpieczonego mienia.
Do wypadku doszło gdzie 28-letni bydgoszczanin zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się ze scanią.

Policjanci, w trakcie wykonywania czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, w bagażniku pojazdu ujawnili blisko 12 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Teraz sprawę przewozu nielegalnych papierosów wyjaśniają gostynińscy policjanci.

Za przestępstwo skarbowe 28-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony