Uszkodził samochód. 5 godz. później był już w rękach ostrołęckich policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uszkodził samochód. 5 godz. później był już w rękach ostrołęckich policjantów

Data publikacji 30.04.2018

Zaledwie kilka godzin wystarczyło funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na zatrzymanie mężczyzny, który uszkodził zaparkowanego vw i uciekł. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna szybko został zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności. Wartość strat poczynionych przez niego to ponad 1 000 złotych.

W sobotę dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące zniszczenia vw zaparkowanego na jednym z parkingów w Ostrołęce. Właścicielka, którą okazała się młoda ostrołęczanka oświadczyła, że dziś skontaktował się z nią jej sąsiad i poinformował ją, że jej samochód znajdujący się na parkingu przed blokiem został uszkodzony.

Kobieta zeszła na parking i potwierdziła ten fakt. W aucie porysowana została pokrywa silnika, prawy bok samochodu, tył samochodu, uszkodzone zostały także dwa lusterka oraz dwie opony.

25-latka wartość powstałych uszkodzeń oszacowała na co najmniej 1 000 złotych. Sprawą szybko zajęli się ostrołęccy kryminalni. I tak zaledwie 5 godzin od otrzymania zgłoszenia zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyznę. Okazał się nim młody mieszkaniec Ostrołęki.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego uszkodzenia mienia. 22-latek przyznał się do jego popełnienia i niebawem będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Powrót na górę strony