XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców w radomskiej Katedrze - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców w radomskiej Katedrze

Ostatnia niedziela kwietnia to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. W Duchu i Prawdzie na drogach – to hasło tegorocznych obchodów.

W tym roku centralna msza święta za polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego była sprawowana w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 12.30 w Katedrze p.w. Opieki NMP w Radomiu.

Na tegorocznym uroczystym nabożeństwie, nie mogło zabraknąć policjantów mazowieckiej oraz radomskiej drogówki. W ich imieniu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu mł.insp. Jacek Mnich odczytał List Otwarty skierowany do uczestników ruchu drogowego z prośbą o zachowanie rozsądku na drodze oraz wzajemne poszanowanie życia ludzkiego.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców przyłącza się do licznych apeli policjantów i zachęca do większej troski, jeśli chodzi o sposób poruszania się po drogach, odnoszenie się do innych użytkowników dróg, przestrzeganie przepisów drogowych, bycie prawdziwym chrześcijaninem jako kierowca, pieszy czy rowerzysta. „Powinno to być osobiste postanowienie każdego z nas. Nie możemy tylko, jak to często bywa, wskazywać na innych, że łamią przepisy ruchu, że brawurowo poruszają się pojazdami, ale potrzeba nam osobistej refleksji i nawrócenia serca, aby z naszej strony nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa, życia naszego i innych”.

Organizatorami obchodów byli: ks. dr Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. Jerzy Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska (Z-ca Krajowego Duszpasterza Kierowców), ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz Katedry, ks. Gabriel Marciniak - parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu oraz Automobilklub Radomski.

WRD KWP zs. w Radomiu/NC

Powrót na górę strony