Psycholog z Komendy Wojewódzkiej prowadziła zajęcia na kursie samoobrony dla kobiet - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Psycholog z Komendy Wojewódzkiej prowadziła zajęcia na kursie samoobrony dla kobiet

Data publikacji 30.04.2018

Kurs ,,Bądź Bezpieczna” nie mógłby istnieć na tak wysokim poziomie, gdyby nie profesjonalni i doświadczeni instruktorzy, którzy od wielu lat go wspierają poświęcając niejednokrotnie swój wolny czas i za to im serdecznie dziękujemy.

Jednym z takich instruktorów jest psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podkom. Anna Szymańska oraz Arkadiusz Ludwiczak z Fight Academy. To właśnie z nimi Panie w miniony piątek miały zajęcia.

Pierwszy etap zajęć odbył się w sali konferencyjnej ostrołęckich policjantów. Podkom. Anna Szymańska poprowadziła zajęcia z zakresu psychologii i wiktymologii. Podczas spotkania rozmawiała z uczestniczkami kursu o sytuacji kryzysowej wskazując, m.in. na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz metodach zapobiegania im. Analizowa też typy ofiar oraz ich więzi emocjonalne ze sprawcą. Zwrócono uwagę na to, że pewne cechy osób, czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą.

Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na trening, który przeprowadził Arkadiusz Ludwiczak z ,,Fight Academy”.

Panie po przeprowadzonej rozgrzewce uczyły się jak zachować się w momencie, kiedy zostaną przewrócone przez napastnika oraz jak wydostać się z zagrożonej ,,leżącej” pozycji. W dalszej części treningu uczestniczki ćwiczyły ręczne i nożne techniki uderzeń.

Na podkreślenie zasługuje duże zaangażowanie pań w prowadzone zajęcia oraz fakt, że na ich twarzach pomimo wyczerpującego treningu gościł uśmiech.

Współorganizatorami XV edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna”, jest m.in.Prezydent Miasta Ostrołęki, Miasto Ostrołęka i Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Powrót na górę strony