Święto Lasu z Pierwszą Damą - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Święto Lasu z Pierwszą Damą

Data publikacji 30.04.2018

Ponad 300 osób – dzieci i młodzież, z radomskich szkół, harcerze, podopieczni i wolontariusze ze stowarzyszenia Arka wraz z Pierwszą Damą Rzeczpospolitej Polskiej Agatą Kornhauser-Dudą oraz przyjaciółmi leśników z różnych instytucji i organizacji podczas Święta Lasu posadzili 3,5 tysiąca dębów w Lesie Kapturskim na terenie Nadleśnictwa Radom. Sadzenie drzew odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „1000 drzew na minutę”. Nie zabrakło akcentu związanego ze 100-leciem Niepodległości. Nie mogło tam zabraknąć również policjantów.

Przed siedzibę nadleśnictwa przybyli uczniowie pobliskich szkół, harcerze ze Szczepu im. Orląt Lwowskich Radom-Firlej, młodzież i wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka oraz drużyny harcerskiej i klubu wolontariatu z Rogolina. Swoją obecnością tegoroczne Święto Lasu uświetniła Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Obecna była również Małgorzata Joanna Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Konserwator Przyrody oraz dr inż. Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych. Drzewa sadzili także parlamentarzyści, wicewojewoda, duszpasterze leśników, samorządowcy, służby mundurowe, przedstawiciele współpracujących z leśnikami instytucji i organizacji oraz mediów. W akcji udział wzięli także policjanci z radomskiej i mazowieckiej Policji, m.in. Komendant Miejski Policji w Radomiu i jego zastępcy.

Tegoroczne Święto Lasu miało także wymiar szczególny ze względu na odsłonięcie pamiątkowego kamienia przy pomniku przyrody „Dąb Niepodległości” uznanym i ustanowionym na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony