Już jutro działania "Prędkość" - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Już jutro działania "Prędkość"

Data publikacji 06.05.2018

Nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie skali tego zagrożenia to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego, dlatego działania „Prędkość", to jedna z cyklicznie prowadzonych akcji.

Po raz kolejny 7 maja 2018 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej Policji przeprowadzą takie działania na terenie całego garnizonu.

Akcja ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabiania u kierujących świadomości, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

 

WRD KWP zs. w Radomiu/st.asp Robert Ziembicki

W czasie działań policjanci skontrolowali 1325 pojazdów. Ujawnili 873 przekroczeń dozwolonej prędkości. W 11 przypadkach kierujący pojazdami mechanicznymi na własne życzenie stracili prawo jazdy. Kierowcy Ci przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zanotowano 8 wypadków drogowych. W dwóch przypadkach ich przyczyną było niedostosowanie prędkości.

Powrót na górę strony