Włamał się i zrabował garaż, dwie godz. później był już w rękach policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Włamał się i zrabował garaż, dwie godz. później był już w rękach policjantów

Data publikacji 07.05.2018

Niespełna dwie godziny od zgłoszenia potrzebowali policjanci z posterunku w Czerwinie na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o kradzież z włamaniem do garażu. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 2 tys. zł. Mężczyzna po kradzieży sprzedał przedmioty za ułamek ich wartości, jednak to nie przeszkodziło policjantom w ich odzyskaniu. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu znajdującego się na terenie gminy Czerwin policjanci otrzymali od 60-letniego mieszkańca powiatu. Z jego garażu zostały skradzione elektronarzędzia, m.in. szlifierka, piła spalinowa oraz prostownik. Ich wartość została oszacowana przez właściciela na kwotę ponad 2 tys. zł.

W sprawę natychmiast włączyli się funkcjonariusze z posterunku Policji w Czerwinie. Ich sprawne działania pozwoliły zaledwie dwie godziny od zgłoszenia wytypować i zatrzymać podejrzanego. Okazał się nim 30-latek z powiatu ostrołęckiego.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna sprzedał skradzione przedmioty swojemu znajomemu za sumę 20 złotych. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych mężczyzny mundurowi odzyskali przedmioty, które po wykonanych czynnościach zostały przekazane właścicielowi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do ich popełnienia i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Powrót na górę strony