Działania „Bezpieczny majowy weekend 2018” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Działania „Bezpieczny majowy weekend 2018”

Data publikacji 07.05.2018

Przez kilka dni na drogach naszego garnizonu zrobiło się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecydowało się wyjechać. Większy ruch panował na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego kraju, które często prowadziły przez nasze województwo.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które były prowadzone na polskich drogach miały jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierali się na „majówkę”, wrócili z niej bezpiecznie, cało i zdrowo.

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano (27 kwietnia) do późnych godzin niedzielnych (6 maja). Do działań zaangażowano łącznie 8779 funkcjonariuszy, w tym: 8656 policjantów, ponad 100 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W działaniach również brali udział funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Transportu Drogowego i przedstawiciele innych podmiotów.             W działaniach wykorzystano śmigłowiec policyjny.

Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości są często przyczyną wielu tragedii. 71 wypadków, 5 zabitych i 87 rannych to bilans majowego weekendu na drogach Mazowsza.

Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz zapewnienie podróżującym bezpieczeństwa na drogach.

W czasie „Majowego weekendu” policjanci zatrzymali 173 kierujących, którzy po spożyciu alkoholu zdecydowali się usiąść za kierownicę oraz zatrzymali 61 praw jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci zabezpieczali szereg imprez takich jak wyścigi kolarskie, rajdy, biegi i pikniki.

 

Powrót na górę strony