Sprawcy kradzieży w rękach Policji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Sprawcy kradzieży w rękach Policji

Data publikacji 08.05.2018

Policjanci z Radomia zatrzymali mężczyzn kradnących w sklepach na terenie Radomia. Kradli alkohol,artykuły spożywcze i karty pamiątkowe. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Radomscy Policjanci z III Komisariatu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe.

W jednym przypadku dwóch dwóch mężczyzn ukradło ze sklepu artykuły spożywcze i karty pamiątkowe, grozili interweniującym pracownikom sklepu. Dwukrotnie wchodzili do sklepu po czym ze skradzionym łupem chcieli odjechać rowerem miejskim. Widząc to interweniowali pracownicy sklepu i doszło do szarpaniny. Poinformowano o zajściu policjantów. Krótko po tym funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców, natomiast drugi z mężczyzn został ustalony i zatrzymany chwilę po tym. To dwaj mieszkańcy Radomia w wieku 18 i 30 lat – obaj byli nietrzeźwi. Badanie wykazało u każdego z nich ok. promila alkoholu w organizmie. Trafili do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty kradzieży rozbójniczej. Wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne przypadki to 22-letni radomianin, który w okresie kilku tygodni kradł alkohol ze sklepu w Radomiu o wartości kilkuset złotych oraz 27-letni mężczyzna, który dokonał podobnych kradzieży w sklepie na terenie Radomia.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Justyna Leszczyńska

KMP Radom

Powrót na górę strony