Znieważył policjantów, a później obiecał łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Znieważył policjantów, a później obiecał łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Data publikacji 10.05.2018

Podczas interwencji znieważył policjantów, a gdy został zatrzymany obiecał im 10 tys. zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W prokuraturze usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci służby patrolowej zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków w centrum miasta. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w mieszkaniu jest tylko 27-letni mieszkaniec Sochaczewa, który na widok mundurowych zaczął im ubliżać. Ponieważ znieważenie policjanta na służbie jest przestępstwem, mężczyzna został zatrzymany.

Agresywny 27-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełniony czyn obiecał policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Jest to kolejne przestępstwo, za które będzie tłumaczyć się przed sądem.

Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej. Przyznał się do ich popełnienia. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: sierż. sztab. Agnieszka Dzik

 

Powrót na górę strony