Aktualności

Tygrys w żyrardowskiej komendzie

Data publikacji 17.05.2018

9-letni Aleksandra Grenda ze szkoły podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej wygrała konkurs plastyczny na maskotkę żyrardowskiej komendy. Dzisiaj trzecioklasistka odebrała nagrodę i miała okazję zobaczyć gotowy już projekt maskotki – Tygrysa - która powstała w oparciu o jej pracę.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie, nad którym patronat objęli insp. Arkadiusz Zgieb, Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie oraz tamtejszy starosta – Wojciech Szustakiewicz odbyło się w Domu Kultury. Gospodarz powiatu nie szczędził pochwał wszystkim nagrodzonym młodym twórcom, których było łącznie jedenastu. Szef żyrardowskich policjantów podkreślił zaś, jak ważną rolę w działaniach profilaktycznych odgrywają podobne konkursy i jak ważne zadanie w tej dziedzinie będzie pełniła sama maskotka.

W gronie laureatów, obok Aleksandry Grendy, znalazła się Milena Zmorzyńska z klasy IIId oddziału gimnazjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wiskitkach (2. miejsce) oraz Maja Cholewińska z klasy II Szkoły Podstawowej
w Guzowie (3. miejsce). Jury przyznało również osiem wyróżnień.

Na zakończenie uroczystości w Domu Kultury, na wszystkich jej uczestników czekała niespodzianka. Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano maskotkę żyrardowskiej Policji, której projekt powstał w ekspresowym tempie, na podstawie zwycięskiej pracy Aleksandry Grendy.

Wszyscy nagrodzeni, oprócz drobnych upominków, otrzymali także zestawy kasków i elementów odblaskowych ufundowanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Będą miały one, bez wątpienia, wpływ na poprawę bezpieczeństwa młodych artystów.

Wystawa prac konkursowych, która zorganizowana została Młodzieżowym Domu Kultury, będzie dostępna dla oglądających do końca maja.

 

KPP Żyrardów/MD/AC

Powrót na górę strony