Aktualności

Kozieniccy policjanci promowali swój zawód na pierwszych międzyszkolnych zawodach sportowych

Wczoraj policjanci z Kozienic uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach integracyjno – sportowych, które odbywały się na terenie KCRiS w Kozienicach, gdzie promowali zawód policjanta. Organizatorami były placówki szkolne: Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Zespół Doskonalenia Zawodowego. Policjanci przygotowali stoisko z ofertą dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji.

Wczoraj na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbywały się międzyszkolne zawody sportowe uczniów szkół z powiatu kozienickiego. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportu. Było strzelanie z wiatrówki, rzut piłka lekarską, slalom rowerowy, rzut lotką do tarczy oraz rzut piłką do kosza. Po zawodach oglądali pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez PCK oraz chętnie zapoznawali się z kryteriami i warunkami przyjęć do Policji. Funkcjonariusze wraz z pracownikiem z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Była to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy. Mundurowi opowiadali jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. Podczas wczorajszego spotkania promowali bezpieczne zachowania nad wodą w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz opowiadali o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają wszystkim osobom zainteresowanym, że rekrutacja do służby odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w dowolnym terminie.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach w Zespole Kadr i Szkolenia od poniedziałku do piątku  w godzinach od 8:00 – 14:30 tel. 48-614-97-20.

Informację znajdziecie Państwo również na stronie:

 http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/aktualnosci/20028,NABOR-DO-POLICJI-NA-MAZOWSZU-NA-2018-ROK.html

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony