Kolejne nadużycia w centrum w Wólce Kosowskiej - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejne nadużycia w centrum w Wólce Kosowskiej

Data publikacji 25.05.2018

To już kolejna realizacja policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Mundurowi zabezpieczyli komputery, telefony i pieniądze w różnych walutach, w sumie ponad 160 tys. zł. Dwóch obywateli Chin usłyszało zarzuty przestępstw skarbowych, które miały narazić Skarb Państwa na niemal milion zł strat.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie dalej pracują nad nieprawidłowościami, które ca jakiś czas są ujawniane w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Mundurowi już kolejny raz realizowali czynności na tym terenie. Tym razem przeszukali boksy handlowe, magazyny, mieszkania oraz biura rachunkowe współpracujące z firmami tam handlującymi. W trakcie ujawnili szereg dokumentów świadczących o nieprawidłowych naliczeniach podatku VAT. Prócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, telefony i pieniądze w różnych walutach, w sumie ponad 160 tys. zł.

Przeciwko prezesom nieuczciwych firm, dwóm obywatelom Chin, sporządzono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Wstępnie wyliczono, że w wyniku przestępczego procederu kwota uszczupleń podatku od towarów i usług wynosi niemal milion zł.ZP KWP zs. w Radomiu

Foto: Maz. Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie

Powrót na górę strony