Strażacy szkolą policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Strażacy szkolą policjantów

Data publikacji 25.05.2018

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, a Komendantem Głównym Policji, systematycznie organizowane są szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy policji. Kolejne tego typu szkolenie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach wczoraj.

Koncepcja wdrożenia doskonalenia lokalnego, z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dla policjantów garnizonu mazowieckiego, nadzorowana przez KWP zs. w Radomiu ma na celu poprawę poziomu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy, którzy niejednokrotnie, jako pierwsi, znajdują się na miejscu zdarzenia gdzie wymagana jest znajomość udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Warunkiem skutecznej pomocy jest systematyczne doskonalenie, które wpływa na motywację i gwarantuje właściwą reakcję oraz odpowiednią wiedzę i umiejętności dzięki której można uratować komuś życie, nie dysponując żadnym specjalnym sprzętem.

 

Wczoraj szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadził w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach ratownik medyczny Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach st.asp. Mariusz Skrzek. W trakcie zajęć, po przypomnieniu zasad udzielania pierwszej pomocy policjanci ćwiczyli reanimację na dwóch fantomach.

 

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony