Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i alkoholem - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i alkoholem

Data publikacji 25.05.2018

Kozieniccy policjanci zatrzymali obywatela Bułgarii, który przewoził ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów nielegalnego alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. 28-latek został zatrzymany. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Kobietę, która handlowała nielegalnym alkoholem zatrzymali także policjanci z Sochaczewa.

Funkcjonariusze sprawdzając forda galaxy, którym kierował 28-letni obywatel Bułgarii odnaleźli nielegalne wyroby tytoniowe oraz nielegalny alkohol. Z uwagi na brak u mężczyzny uprawnień do kierowania, pojazd został odholowany, a 28-latek doprowadzony do policyjnego aresztu.

Gdyby towar trafił na polski rynek, skarb państwa straciłby niemal 10 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie.
Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję wpadli na trop 68-letniej mieszkanki Sochaczewa, która sprzedawała alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj operacyjni weszli do jej mieszkania, gdzie zabezpieczyli kilkanaście butelek z bezbarwną cieczą. Ustalili, że kobieta od dłuższego czasu zajmuje się jego sprzedażą. W trakcie czynności okazało się, że nabywcy nielegalnego towaru, to głównie mieszkańcy osiedla, na którym mieszkała 68-latka.

Kobieta została zatrzymana, a butelki zabezpieczone. Sochaczewianka została doprowadzona do komendy, gdzie przedstawiono jej zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Kobiecie grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/sierż. sztab. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony