Płońscy kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionej odzieży - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Płońscy kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionej odzieży

Data publikacji 25.05.2018

Podróbkami handlowało na targowisku miejskim w Płońsku cztery osoby. Handlującym podrobionymi towarami grozić może nawet do 5 lat więzienia.

Kryminalni z płońska realizując ustalenia funkcjonariuszy z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją przeprowadzili na terenie targowiska miejskiego w Płońsku działania rozpoznawczo-prewencyjne. Ukierunkowane one były na osoby handlujące podrabianą odzieżą oraz innymi przedmiotami, oznaczonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych na całym świecie marek. Na trzech stanowiskach policjanci znaleźli koszulki, spodenki sportowe, legginsy, bluzy oraz skarpetki z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. W sumie zabezpieczonych zostało ponad 300 przedmiotów. Jedno ze stanowiska należało do 24-letniego Bułgara, kolejne do 46-letniego obywatela Rumunii, a trzecie do pary Polaków – 48-letniej kobiety i 44-letniego mężczyzny, mieszkańców Płocka.

Według wstępnych wyliczeń, wartość strat poniesionych przez poszkodowane firmy w związku z procederem nieuczciwych handlarzy określono na kwotę ponad 200 tys. zł.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Jednak gdy sprawca uczyni sobie z takiego procederu stałe źródło dochodu, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

To były kolejne tego typu działania płońskich policjantów skierowane przeciwko nieuczciwym handlarzom.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony