Uczniowie brochowskich szkół przeciwko internetowemu hejtowi - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uczniowie brochowskich szkół przeciwko internetowemu hejtowi

Data publikacji 25.05.2018

W ubiegłym roku śpiewali piosenki o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, a teraz sprzeciwiają się internetowemu hejtowi. Uczniowie szkół z gminy Brochów wzięli udział w przeglądzie piosenek profilaktycznych zorganizowanym w ramach akcji „Zanim się wkręcisz”, który odbył się dzisiaj w Szkole Muzycznej w Sochaczewie.

Jest to już druga edycja akcji profilaktycznej „Zanim się wkręcisz”. Prace nad nią rozpoczęły się w lutym 2018 roku. Wójt Gminy Brochów i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brochowie we współpracy z Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Sochaczewie za główny cel kampanii postawili sobie ukazanie młodym ludziom, że jako aktywni internauci mają bardzo duży wpływ na budowanie własnego wizerunku w sieci. Ci młodzi, zdolni uczniowie wiedzą, że bezpieczeństwo w sieci w ogromnym stopniu zależy od nich samych.

W ramach prowadzonej akcji ogłoszono konkurs na piosenkę profilaktyczną „Po co nam ten hejt? Jak to wyłączyć?”. Skierowany on został do uczniów, którzy wzięli udział w warsztatach na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Celem konkursu jest pogłębianie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą, pokazanie jego skali i uwrażliwienie na ten problem.

Przegląd piosenki rozpoczął się punktualnie o 11:00. Teksty zaprezentowanych utworów były pisane przez uczniów pod nadzorem ich opiekunów. Jury miało ogromne trudności z wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ poziom wykonania i zaangażowania uczestników konkursu był bardzo wysoki.

Pierwsze miejsce zajęły Magdalena Słomczyńska i Lena Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Śladowie z piosenką „Nie pozwólmy.

Drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Brochowie.

Trzecie miejsce należy do uczniów Szkoły Podstawowej w Lasocinie.

Nagrody dodatkowe trafiły do Mariusza Machcińskiego, a także do uczennic klasy VII Szkoły Podstawowej w Śladowie.

W czasie, gdy jury obradowało nad wybraniem najlepszych wykonawców, wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie zachwyciły wszystkich grą aktorską w spektaklu „Zaczarowany most”.

Gratulujemy zwycięzcom!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.85 MB)

Powrót na górę strony