Kolejny podejrzany z narkotykami zatrzymany przez mazowieckich policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejny podejrzany z narkotykami zatrzymany przez mazowieckich policjantów

Data publikacji 30.05.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Jest to dalsza realizacja lutowej sprawy. Wtedy to zatrzymano kilka osób podejrzanych o przemyt narkotyków z Holandii.

Warto przypomnieć, że od pewnego czasu w zainteresowaniu policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu był 26-latek, którego policjanci podejrzewali o przemyty narkotyków z Holandii do Radomia. Operacyjni ustalili, że może przewozić marihuanę na teren Radomia. Mężczyzna został zatrzymany w Młodocinie. W jego citroenie policjanci znaleźli ponad 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 170 tys. zł. W toku przeszukań mieszkań policjanci znaleźli kolejne narkotyki – ponad 250 gramów marihuany. Do sprawy handlu narkotykami na terenie Radomia oraz województwa mazowieckiego zatrzymano kolejnych dwóch 26-latków. Sąd Rejonowy w Radomiu zastosował wtedy wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Sprawa jednak na tym się nie zakończyła. Nadal nad nią pracowali policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzenio-Śledczego KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Kilkanaście dni temu w ręce „operacyjnych” z KWP wpadł kolejny podejrzany. Tym razem to 25-latek. W mieszkaniu mężczyzny policjanci odnaleźli ok. kilogram amfetaminy i 100 gramów marihuany.

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o to, że działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej nabywali znaczne ilości środków odurzających na terenie państw Unii Europejskiej i przywozili je do Polski oraz o to, że posiadali środki odurzające. Mężczyznom grozi kara na czas nie krótszy od 3 lat i grzywna.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony