Policjanci zatrzymali 18-latka który włamał się do sklepu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci zatrzymali 18-latka który włamał się do sklepu

Data publikacji 28.05.2018

Dzięki szybkiej reakcji ostrowskich policjantów zatrzymano 18-letniego ostrowianina który włamał się do sklepu spożywczo-przemysłowego. Mężczyzna zdążył zabrać tylko kilka artykułów wybijając aż 8 szyb. 18-latek był nietrzeźwy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godz. 4:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o grupie osób które w pobliżu sklepu na terenie gminy Ostrów Mazowiecka kopią w kosze na śmieci. Na miejsce natychmiast pojechały dwa patrole policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze zauważyli, jak ze sklepu spożywczego przez wybitą szybę w drzwiach wychodzi mężczyzna który po zauważeniu policjantów zaczął uciekać. Policjanci ruszyli pieszo za mężczyzną. Po chwili uciekinier tj. 18-letni ostrowianin został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. 18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego przyznał się. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dziękujemy trzem mieszkańcom gminy Ostrów Mazowiecka którzy nie pozostali bierni widząc sprawcę przestępstwa i postanowili pomóc w schwytaniu mężczyzny.

 

Autor: st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony