„JUNIOR RZĄDZI” - ruszyła nowa akcja płockiej Policji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„JUNIOR RZĄDZI” - ruszyła nowa akcja płockiej Policji

Data publikacji 29.05.2018

W poniedziałek w Płocku zainaugurowano nową kampanię społeczną „JUNIOR RZĄDZI”. Ideą Kampanii jest dotarcie do świadomości „rodziców – kierowców” za pośrednictwem ich dzieci. To dzieci rozmawiając z rodzicami na temat bezpiecznej jazdy będą w pełniejszy sposób docierać do swoich rodziców z prośbami o bezpieczną jazdę. Nieodłącznym elementem Kampanii jest symboliczna kartka w kolorze serca, na której są zapisane prośby dzieci dotyczące bezpiecznej jazdy.

Na temat bezpieczeństwa na drodze bardzo dużo zostało już powiedziane, temat ten jest obecny prawie zawsze podczas spotkań towarzyskich i rodzinnych, każdy kierowca uważa, że jeździ bardzo dobrze i oczywiście zna przepisy ruchu drogowego. Policjanci w ramach spotkań z mieszkańcami mówią o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Te wszystkie działania powodują, że wiele osób jeździ bezpiecznie, jednak jest też duża grupa takich kierowców, do których żadne apele o rozwagę na drodze nie docierają. Tacy kierowcy, niestety dopiero po przeżytej na drodze tragedii zaczynają myśleć zupełnie inaczej, ale bardzo często to opamiętanie przychodzi za późno. Nierzadko bowiem w zdarzeniu spowodowanym przez lekkomyślnego kierowcę giną ludzie, wielokrotnie są to osoby najbliższe: żony, mężowie i dzieci.

Takich tragedii na drodze można uniknąć. Wystarczy przestrzegać zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Każdy użytkownik drogi chciałby czuć się na tej drodze bezpiecznie. Dlatego też policjanci prowadzą wiele działań mających na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych zachowań za kierownicą, a przez to poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Płocka Policja oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku, w trosce o bezpieczeństwo drogowe, zainaugurowali w Szkole Podstawowej nr 12, w Płocku nową kampanię społeczną „JUNIOR RZĄDZI”. Ideą Kampanii jest dotarcie do świadomości „rodziców – kierowców” za pośrednictwem ich dzieci. To dzieci rozmawiając z rodzicami na temat bezpiecznej jazdy będą w pełniejszy sposób docierać do swoich rodziców z prośbami o bezpieczną jazdę. Nieodłącznym elementem Kampanii jest symboliczna kartka w kolorze serca, na której są zapisane prośby dzieci dotyczące bezpiecznej jazdy. Taką kartkę dzieci będą mogły pokazać rodzicom, jeszcze zanim wspólnie wyruszą samochodem i później, kiedy np. w czasie jazdy rodzic będzie rozmawiał przez telefon komórkowy.

Specjalne kartki policjanci będą rozdawać dzieciom z pierwszych i drugich klas szkół podstawowych w Płocku i powiecie płockim. Funkcjonariusze chcą odwiedzić wszystkie szkoły podstawowe w Płocku i powiecie płockim do końca roku szkolnego.

Czas Kampanii nie jest przypadkowy, gdyż już dużymi krokami zbliżają się wakacje i dzieci będą podróżować w samochodach ze swoimi rodzicami. Ważne, aby te wszystkie podróże kończyły się bezpiecznie.

Funkcjonariusze mają nadzieję na to, że prośby o bezpieczną jazdę, skierowane do rodzica – kierowcę przez jego własne dziecko, będą skutecznie trafiać do tych osób i rodzice nie chcąc narażać własnych dzieci na niebezpieczeństwo, będą jeździć ostrożnie to znaczy zgodnie z przepisami.

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony