Zaatakował by ukraść pieniądze - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zaatakował by ukraść pieniądze

Data publikacji 04.06.2018

Zaatakował przechodnia i ukradł mu pieniądze. Jednak niedługo cieszył się łupem, bo szybko został namierzony i zatrzymany przez wyszkowskich kryminalnych. Teraz 27-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem oficer dyżurny otrzymał informację o rozboju na terenie Wyszkowa. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego około godziny 5.30 w rejonie przejścia znajdującego się pomiędzy pocztą a piekarnią, podbiegł do niego jakiś mężczyzna, następnie używając przemocy przewrócił go na ziemię. Z kieszeni spodni zabrał 48-latkowi pieniądze w kwocie kilku tys. złotych. Po wszystkim zostawiając mężczyznę na chodniku uciekł.

Śledczy zajmujący się tą sprawą szybko wytypowali mężczyznę, który miał być odpowiedzialny za całe zdarzenie. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Wyszkowa. Mężczyzna został zatrzymany zaledwie dzień po zdarzeniu i osadzony w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzutu dokonania rozboju. Wyszkowianin przyznał się do zarzucanego mu czynu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Teraz zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podkom. Damian Wroczyński/AC

Powrót na górę strony