Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Data publikacji 04.06.2018

W miniony weekend dwoje kierowców straciło w Płońsku prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Jednym z nich była 27-letnia kobieta, które pędziła swoim autem 117 km/h. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy decydujący się na przekraczanie dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

W piątek popołudniu policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie miejscowości Goławin, zmierzyli prędkość szybko jadącego w ich stronę vw. Pomiar wskazał 109 km/h, czyli o 59 km/h więcej, niż jest dopuszczalne w terenie zabudowanym. Jak się okazało, autem kierował 48-letni mieszkaniec Legionowa. Funkcjonariusze zatrzymali mu dokument prawa jazdy oraz nałożyli wysoki mandat i punkty karne.

Natomiast w sobotę wieczorem prawo jazdy straciła 27-letnia mieszkanka Łodzi, kierująca bmw. Funkcjonariusze zatrzymali kierowany przez nią pojazd do kontroli na krajowej 50-ce w Nacpolsku. 27-latka w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 117 km/h. Ona również została ukarana przez mundurowych wysokim mandatem i punktami karnymi.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony