Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Warecka dzielnicowa wspólnie z druhami z miejscowej OSP w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" przeprowadziła spotkanie z dziećmi i młodzieżą. O bezpieczeństwie nad wodą rozmawiali z dziećmi także policjanci z Gostynina.

Dzielnicowa w komisariatu w Warce przeprowadziła spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Dzielnicowy bliżej nas". Wspierana strażakami ochotnikami na rzeką Pilicą przeprowadziła pokazy i pogadankę profilaktyczną. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Podczas prelekcji mł. asp. Aneta Ścisłowska przypomniała telefony alarmowe do właściwych służb ratunkowych oraz o właściwej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Pouczyła, że woda oprócz radości i zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw takich, jak skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu czy pływanie w miejscach niedozwolonych. Strażacy pokazali dzieciom podstawowy sprzęt ratowniczy wykorzystywany w ratownictwie wodnym, zademonstrowali jak prawidłowo założyć kapok. Dzieci miały również możliwość przepłynięcia strażacką łodzią oraz praktycznego użycia sprzętu do ratownictwa wodnego - rzut kołem ratunkowym i rzutką linową. Przeprowadzono również konkursy, których laureaci otrzymali upominki od Burmistrza Warki oraz Komendanta Komisariatu Policji w Warce podkom. Pawła Lewandowskiego.

W ostatnich dniach również gostynińscy policjanci aktywnie włączyli się organizację konkursów i atrakcji dla dzieci podczas Pikniku Żeglarskiego nad Jeziorem Bratoszewo. Organizatorem pikniku był Urząd Miasta w Gostyninie, Miejskie Centrum Kultury i Klub Żeglarski „Hals”. Na dzieci czekało szereg atrakcji m.in. pokaz żeglarski, mini regaty, mega bańki, łowienie rybek, a na zakończenie wspólne ognisko.

Podczas pikniku policjanci zaprezentowali najmłodszym uczestnikom sprzęt policyjny oraz radiowóz, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Ponadto mundurowi przygotowali dla dzieci planszową grę edukacyjną oraz tor przeszkód w policyjnych kaskach i kamizelkach ochronnych. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek np. kask rowerowy, elementy odblaskowe, elementy wyposażenia roweru, plany lekcji czy komiks policyjny.

 

Autor: kom. Agnieszka Wójcik/podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony