Fałszywy bombiarz w areszcie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Fałszywy bombiarz w areszcie

Data publikacji 05.06.2018

Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 65-latek, którego policjanci zatrzymali po tym, jak powiadomił o podłożonym ładunku wybuchowym. Dodatkowo podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Informację o podłożonym ładunku wybuchowym w jednym z mieszkań w Radomiu przekazała w weekend anonimowa osoba dzwoniąc na stanowisko Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci natychmiast interweniowali, jednocześnie namierzając osobę, która przekazała informację o podłożeniu materiałów wybuchowych.

Bardzo szybko funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 65-letniego mieszkańca Pionek odpowiedzialnego za „głupi” żart. W chwili zatrzymania nietrzeźwy mężczyzna przebywał w domu konkubiny. Miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas wykonywanych czynności mężczyzna znieważył interweniujących policjantów. Osadzono go w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzono do prokuratury.

 

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 2 miesięcy. Za fałszywe zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony