Kolejny koncert profilaktyczny za nami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejny koncert profilaktyczny za nami

Data publikacji 11.06.2018

W minionym tygodniu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu Piotra Lubertowicza, muzyka i wokalisty bluesowo-rockowego, przygotowany dla młodzieży gimnazjalnej powiatu szydłowieckiego, który był podsumowaniem Szydłowieckich Dni Profilaktyki.

W koncercie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII szkół podstawowych powiatu szydłowieckiego. Uczniowie oraz przybyli goście mogli, posłuchać o doświadczeniach Piotra Lubertowicza, który swą przygodę z muzyką rozpoczął blisko 40 lat temu. Artysta przedstawił swoje doświadczenia życiowe w kontakcie z wszelkiego rodzaju używkami. Przekonywał, że wszelkie używki to zło. W sposób bardzo obrazowy opisał historie osób uzależnionych, na przykładzie swoim i swoich przyjaciół. Podkreślił, jak bardzo narkotyki i dopalacze niszczą organizm ludzki oraz jak szybko uzależniają. Podkreślił, że obecnie już nie sięga po narkotyki i alkohol, ale poprzez swoje doświadczenia, które omal nie doprowadziły do śmierci chce przestrzec młodych ludzi przed sięganiem po używki.

Swoje opowieści i przemyślenia artysta zapisał w formie utworów muzycznych, które na żywo zaprezentował przed publicznością. Przez cały czas muzyk namawiał młodzież do podejmowania mądrych i przemyślanych decyzji. Podkreślał, że warto rozwijać swoje pasje, talenty, zainteresowania oraz to, że trzeba inwestować w siebie, by móc w przyszłości robić to co się kocha i móc pięknie żyć. Ważne, by nie dać się namówić do zażywania środków odurzających. Wykonawca koncertu życzył młodzieży przede wszystkim wiary w siebie, w swój potencjał i wiary w siebie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowiadań i pięknych utworów w wykonaniu artysty, za co podziękowali brawami na stojąco.

W czasie spotkania młodzież biorąca udział w przeglądzie plastycznym pn. „Życie jest fajne” otrzymała wyróżnienia i cenne nagrody. Po koncercie wszyscy udali się na pięknie przygotowany owocowo- słodki poczęstunek oraz obejrzenie wszystkich prac wykonanych w ramach przeglądu plastycznego.

Celem projektu Szydłowieckie Dni Profilaktyki, którego podsumowaniem był koncert profilaktyczny w wykonaniu Piotra Lubertowicza było uświadomienie młodzieży, że używki mogą zniszczyć wiele talentów, nie tylko muzycznych.

Organizatorami i realizatorami Programu byli: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Szydłowcu, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu, Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy MOPS w Szydłowcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Szydłowcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Orońsku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Chlewiskach.

Organizatorzy dziękują dyrektorom szkół, przedszkoli, pedagogom, psychologom, nauczycielom oraz uczniom za bardzo aktywne i serdeczne zaangażowanie się w Szydłowieckie Dni Profilaktyki, we wspólną ideę przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy. Składają również podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali ich w profilaktycznych działaniach na rzecz dzieci, młodzieży oraz ich rodzin.

 

Autor: st. sierż. Marlena Skórkiewicz/Laurencja Piasecka – koordynator Szydłowieckich Dni Profilaktyki 2018

 

Powrót na górę strony