Egzamin na kursie samoobrony ,,Bądź bezpieczna” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Egzamin na kursie samoobrony ,,Bądź bezpieczna”

Wczoraj odbyły się ostatnie zajęcia na XVI już edycji kursu samoobrony ,,Bądź bezpieczna”. Uczestniczki pod czujnym okiem policyjnego instruktora i pozorantów mogły sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Swoisty egzamin odbył się w ciemnych podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. Przed kobietami pozostało już tylko oficjalne zakończenie kursu.

Podczas prowadzonych symulacji pod okiem instruktora sierż. Daniela Zaręmby z ostrołęckiej komendy oraz trzech doświadczonych pozorantów, m.in. z Berserkers Team Ostrołęka Joanny Stefens, Bartłomieja Laskowskiego oraz Filipa Jamrozik uczestniczki miały możliwość wykorzystania wszystkich umiejętności nabytych podczas szkolenia. Początkowym scenariuszem egzaminu końcowego był napad agresora, lub kilku na samotną kobietę w ciemnym pomieszczeniu. W tym celu w podziemiach ostrołęckiej „dziesiątki” przygotowano symulacje realnych sytuacji, z jakimi każda z kobiet spotkać się może na co dzień. Chcąc, aby symulacja, czyli walką z potencjalnymi napastnikami była bardziej wiarygodna przeprowadzono ją w piwnicach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Po wejściu do ciemnych pomieszczeń uczestniczki czekały na to, jak potoczą się dalsze wydarzenia. Były napady, rozboje, próby kradzieży. Pierwszy raz w historii kursu jednym z trzech pozorantów była przedstawicielka płci pięknej. Nad dobrym samopoczuciem psychicznym uczestniczek w trakcie trudnego egzaminu czuwał śmiało można powiedzieć wieloletni przyjaciel kursu, czyli psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańska.

Po przeprowadzonym egzaminie należy podkreślić, że każda z kobiet biorących udział w szkoleniu poza nabytymi wysokimi umiejętnościami wykazała się dużą odwagą i determinacją. Już za kilka dni nastąpi oficjalne zakończenie kursu, gdzie kobiety otrzymają z rąk organizatorów, partnerów oraz organizatorów w pełni zasłużone dyplomy i certyfikaty. Kolejna edycja kursu odbędzie się jeszcze w tym roku.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony