Policjanci na pikniku offroadowym oraz militarnym - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci na pikniku offroadowym oraz militarnym

W niedzielę w Radomiu odbył się charytatywny piknik OFF Road „Jedziemy dla Krzysia”, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Mundurowi z Przysuchy uczestniczyli natomiast w pikniku historycznym związanym z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości pod nazwą „Moja Niepodległa”.

Piknik OFF Road to impreza cykliczna organizowana przez miłośników offroadu z Radomia i okolic. Zebrane przy okazji imprezy środki przekazywane są m.in. dla podopiecznego Stowarzyszenia TEAM 4x4 RADOM trzyletniego radomianina Krzysia Czupryna cierpiącego na pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Swym udziałem w tak szczytnym celu piknik wsparli również funkcjonariusze KWP zs. w Radomiu. Policjanci z Wydziału Prewencji zorganizowali stoisko profilaktyczne, na którym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” uczestnikom imprezy przekazywali wiedzę na temat właściwych zachowań w razie zagrożeń, co z pewnością pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, a być może ocali niejedno ludzkie życie.

Najmłodsze dzieci z wielką satysfakcją malowały przygotowane specjalnie dla nich kolorowanki o treściach profilaktycznych i chętnie odpowiadały na pytania policjantów z obszaru bezpieczeństwa. Nieco starsi rozmawiali z policjantami o negatywnych skutkach zażywania substancji psychoaktywnych oraz ryzykownych zachowaniach nad wodą. Każde dziecko, które odwiedziło stoisko Policji mogło liczyć na pamiątkowy dyplom bądź mały upominek. Na piknikowej scenie policjantki przeprowadziły konkurs o treści profilaktycznej z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość obejrzenia od środka przygotowanego przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Radomiu radiowozu policyjnego oraz przymierzenia umundurowania bojowego policjanta. Dzieci chętnie fotografowały się w kamizelkach kuloodpornych, z tarczą czy też na fotelu kierowcy radiowozu. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość samodzielnego włączanie sygnałów błyskowych i dźwiękowych.

W niedzielne, upalne przedpołudnie, w otoczeniu XVIII-wiecznego zespołu pałacowo – parkowego dworu Dembińskich, odbył się piknik historyczno – militarny, którego myślą przewodnią było promowanie wśród lokalnej społeczności patriotycznych idei, kształtowanie postaw obywatelskich, kultywowanie tradycji narodowych i niepodległościowych oraz oddania Ojczyźnie i Narodowi.

W punkcie profilaktycznym policji można było mogli zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne. Chętnych, żeby przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie też nie brakowało. Najmłodsi z zaciekawieniem podchodzili do policyjnego namiotu, gdzie można było przymierzyć sprzęt policyjny, wykorzystywany przez policjantów podczas różnego rodzaju zabezpieczeń. Jednak głównym założeniem było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze opowiadali o codziennej służbie, możliwościach rozwoju zawodowego oraz zasadach rekrutacji, a także satysfakcji, jaką daje możliwość niesienia pomocy innym.

Autor: sierż. szt. Ewa Jaworska/asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony