Eliminacje Wojewódzkie Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Eliminacje Wojewódzkie Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"

Data publikacji 12.06.2018

W dniach 13 - 14 czerwca 2018 r. w Radomiu odbędą się eliminacje wojewódzkie garnizonu mazowieckiego XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"

Już po raz 31 funkcjonariusze drogówki staną na starcie zawodów o tytuł "policjanta Roku ruchu Drogowego". Tegoroczna edycja eliminacji będzie miała miejsce w Radomiu, w dniach 13 i 14 czerwca.

29 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych będzie miało do pokonania szereg konkurencji, które sprawdzą ich umiejętności i wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, kodeksu karnego, wykroczeń oraz innych przepisów, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie. Policjanci wystartują też w konkurencjach sprawnościowych, tj. jazda sprawnościowa motocyklem po torze przeszkód i jazda sprawnościowa samochodem.

Najbardziej widowiskową konkurencją będzie jak zawsze kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacją świetlną. Ta konkurencja odbędzie się na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada / Chrobrego w środę                 w godz. 10:00-12:00.

Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą zobaczyć ten „taniec” policjantów.

 

Powrót na górę strony