Podsumowanie działań „Trzeźwość w przewozie osób” na mazowieckich drogach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie działań „Trzeźwość w przewozie osób” na mazowieckich drogach

Data publikacji 12.06.2018

Wczoraj policjanci mazowieckiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą "Trzeźwość w przewozie osób". Funkcjonariusze w sumie skontrolowali 1514 kierujących. Podczas działań nie ujawniono żadnego kierującego busem, który przewoził osoby będąc po spożyciu alkoholu.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierujących, którzy trudnią się przewozem osób. Wszystko, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków.

Policjanci przeprowadzili 1514 kontrole stanu trzeźwości kierujących autobusami lub busami wykonującymi przewóz osób. Podczas działań nie ujawniono żadnego kierującego busem, który przewoził osoby będąc po spożyciu alkoholu.

Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. W akcji wykorzystane zostały urządzenia i testery służące do wykrywania substancji odurzających w organizmie.

Alkohol i brawura to tylko niektóre z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Działania będą kontynuowane w przyszłości.

 

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony