Szukają zaginionych, zabezpieczają mecze...teraz mają wsparcie nowoczesnej techniki - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Szukają zaginionych, zabezpieczają mecze...teraz mają wsparcie nowoczesnej techniki

Nie ma dnia, by mundurowi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu nie brali udziału w zabezpieczeniach meczów piłkarskich, imprez masowych, szukaniu osób zaginionych czy też codziennym patrolowaniu mazowieckich ulic. Teraz do pomocy mają też nowoczesną technikę.

Pod koniec marca funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu szukali dwóch zbiegów. W działaniach wykorzystywali m.in. termowizory, które są na wyposażeniu radomskich policjantów i służą do identyfikacji celów z kilkuset metrów oraz noktowizory, dzięki którym mogli działać także w nocy.

Dzięki takim rozwiązaniom wzrosła efektywność działań policjantów. W czasie np. poszukiwań osób zaginionych liczy się każda minuta. Wyposażenie policjantów SPPP w Radomiu w urządzenia nawigacyjne pozwala w sposób precyzyjny określić obszar poszukiwań zaginionego i zawęzić do terenu, który jest lub był do przeszukania. Nie ma możliwości ominięcia określonego terenu, wszystko można śledzić on-line na mapach.

Jak podkreślają mundurowi, dzięki wyszkoleniu oraz doposażeniu w sprzęt, są w stanie dotrzeć w każdy zakątek Mazowsza i „z marszu” wziąć udział we wszelkich działaniach.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony