Ujawnili susz tytoniowy o wartości ponad 50 tys. zł - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ujawnili susz tytoniowy o wartości ponad 50 tys. zł

Data publikacji 14.06.2018

Mazowieccy policjanci ujawnili wczoraj w jednej z miejscowości powiatu kozienickiego susz tytoniowy, papierosy oraz maszynę do nielegalnego procederu o wartości ponad 50 tys. zł. Do pomieszczeń, gdzie produkowane były papierosy wchodziło się przez specjalnie spreparowaną szafę.

Wczoraj policjanci w jednej z miejscowości powiatu kozienickiego, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którym znajdowało się niemal 800 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Podczas dalszych czynności w miejscu zamieszkania 54-letniego kierowcy, funkcjonariusze znaleźli ponad 120 kg suszu tytoniowego, maszynę do nabijania tytoniu oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do pomieszczenia gospodarczego, gdzie produkowane były papierosy wchodziło się przez spreparowaną szafę.

Ujawniony towar został zabezpieczony przez kozienickich funkcjonariuszy, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Działania mundurowych uchroniły skarb państwa przed stratą ponad 50 tys. zł. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie wysoka grzywna i kara do 3 lat wiezienia.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony