Wpadka z podrobionymi perfumami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wpadka z podrobionymi perfumami

Data publikacji 15.06.2018

Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją płońskiej komendy mają na swoim koncie zabezpieczone kolejne podrabiane artykuły. Tym razem zabezpieczyli „markowe” perfumy o wartości blisko 7 tys. zł, którymi w internecie handlowała 55-letnia płońszczanka.

Płońscy kryminalni od pewnego czasu mieli podejrzenia, że jedna z płońszczanek prowadzi przez internet nielegalną sprzedaż perfum. Kilka dni temu zapukali do drzwi podejrzewanej o ten proceder 55-latki. W czasie przeszukania mieszkania kobiety, potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy. Znaleźli oni 20 kartoników z perfumami posiadającymi znaki towarowe różnych znanych, światowych marek.

55-latka podrabiane perfumy sprzedawała jako oryginały. Oferty sprzedaży wystawiała na portalach internetowych, umożliwiających sprzedaż wysyłkową. Wartość zabezpieczonych przez kryminalnych artykułów kosmetycznych została oszacowana na kwotę blisko 7 tys. zł.

Kobieta nie uniknie odpowiedzialności za naruszenie Ustawy o prawie własności przemysłowej. Grozi jej wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub do 2 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony