Amatorzy lodów pod kluczem - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Amatorzy lodów pod kluczem

Data publikacji 18.06.2018

Płoccy policjanci, którzy zostali powiadomieni przez pracowników Miejskiego Centrum Monitoringu, dzisiaj rano zatrzymali trzy osoby, które włamały się do jednego z ogródków piwnych na Starym Rynku. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Wysokie temperatury jakie panują od kilku dni spowodowały, że niektórzy szukają jakiejkolwiek ochłody. Takie zachowanie jest normalne i wcale nie dziwi. Dzisiaj rano troje mieszkańców Płocka postanowiło się jednak ochłodzić w nietypowy sposób, ponieważ chcieli do tego wykorzystać kradzione lody.

Przy użyciu drewnianej miotły postanowili sforsować kratę zabezpieczającą wejście do jednego z ogródków gastronomicznych na Starym Rynku. Mimo, że miotła złamała się podczas forsowania kraty, włamywacze dostali się do środka. Z pomieszczenia zabrali trzy pojemniki z lodami o pojemności około 5 litrów każdy.

Całe zdarzenie zauważyli pracownicy Miejskiego Centrum Monitoringu i powiadomili o tym oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali amatorów kradzionych lodów oraz odzyskali łup, który został ukryty na klatce schodowej jednej z sąsiednich kamienic.

Amatorzy kradzionych lodów to znani już płockim mundurowym mieszkańcy Płocka, w wieku 19, 23 i 32 lat. Włamywacze zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, byli trzeźwi. Apetyt na kradzione lody skończył się dla nich raczej niestrawnością, gdyż za włamanie w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dla trojga dzisiaj zatrzymanych plan schłodzenia się lodami nie wypalił, ale być może to właśnie grożąca im kara ostudzi gorące głowy.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony