Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 19.06.2018

Płoccy policjanci zabezpieczyli papierosy i krajankę tytoniową bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, posiadającego te wyroby. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, realizując zabezpieczyli znaczną ilość papierosów i krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Wyroby te były przechowywane w pawilonie handlowym na terenie jednego z płockich targowisk. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1800 paczek papierosów oraz około 7 kg krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wynosi blisko 37 tys. zł.

W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali również 61-letniego mężczyznę, który wynajmował pawilon na terenie targowiska. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co w kodeksie karnym skarbowym jest przewidziana wysoka grzywna – do 720 tzw. stawek dziennych.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony