Srebro na szyi żuromińskiego policjanta - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Srebro na szyi żuromińskiego policjanta

Data publikacji 21.06.2018

Skacze ze spadochronem, wspina się po skałach, nurkuje, ale najbardziej lubi walczyć. Mata i sala treningowa to dla niego drugi dom. Żuromiński policjant, oficer prasowy komendy powiatowej, judoka z czarnym pasem właśnie obronił tytuł wicemistrza Polski Służb Mundurowych w Judo. Koledze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Od wielu lat wytrwale trenuje judo, bo to jego pasja. Mimo wielu obowiązków służbowych znajduje czas na jej rozwijanie, o czym świadczą liczne sukcesy oraz czarny pas. W tym roku po raz kolejny asp. Robert Wierciński wystartował w mistrzostwach judo zorganizowanych w CSP Legionowo. Choć rywalizacja była trudna i zacięta żuromiński policjant walczył wytrwale. W kategorii wagowej +100 kg wywalczył srebrny medal. Tym samym obronił zeszłoroczne trofeum.

Koledze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny gościło najlepszych judoków reprezentujących służby mundurowe. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, Służbę Więzienną oraz Wojsko Polskie. Łącznie na matach legionowskiego Centrum rywalizowało 54 zawodników i zawodniczek. Współorganizatorem zawodów było Legionowskie Towarzystwo Sportowe.

Centrum Szkolenia Policji już po raz ósmy było gospodarzem tak poważnej imprezy sportowej jaką są bez wątpienia zmagania judoków pełniących służbę w formacjach mundurowych. Warto dodać, że od 2018 r. dotychczasową nazwę zawodów Mistrzostwa Policji w Judo zastąpiono nazwą Mistrzostwa Służb Mundurowych w Judo, która nie tylko odzwierciedla ogólnopolski zasięg zawodów, lecz przede wszystkim podkreśla, że są to zmagania najlepszych judoków formacji mundurowych.

Tradycją Mistrzostw stała się ceremonia dekoracji zawodników i drużyn, w której uczestniczą osoby związane ze sportem. Podczas dekoracji zawodników i drużyn, które osiągnęły najlepsze rezultaty insp. Marcinowi Szyndlerowi Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji towarzyszył Prezes Polskiego Związku Judo. W imieniu Komendanta Głównego Policji – honorowego patrona mistrzostw – trofea sportowe dla najlepszej zawodniczki i zawodnika mistrzostw wręczył przedstawiciel Komendy Głównej Policji, natomiast Prezes Legionowskiego Towarzystwa Sportowego ufundował puchar dla reprezentacji, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Trofeum dla najlepszej zawodniczki mistrzostw wywalczyła przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, natomiast najlepszym zawodnikiem mistrzostw został reprezentant Wojska Polskiego. W klasyfikacji drużynowej triumfowali zawodnicy Wojska Polskiego przed policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz reprezentacją Służby Więziennej.

Podczas ceremonii zakończenia mistrzostw miał również miejsce niezwykle miły akcent związany z uhonorowaniem Wojciecha Augustynowicza – prekursora judo i propagatora sportu w Legionowie – wyróżnieniem prezesa Polskiego Związku Judo z okazji 60-lecia pracy trenerskiej. Z kolei prezes Polskiego Towarzystwa Ju-Jitsu „Sakura” wręczył Panu Augustynowiczowi pamiątkowy dyplom za zasługi dla sztuk i sportów walki.

 

Autor: mł. insp. Grzegorz Winnicki/AC KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony