Kolejny raz polała się policyjna krew - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejny raz polała się policyjna krew

Data publikacji 21.06.2018

Ponad 7 litrów krwi oddali dzisiaj mazowieccy policjanci i pracownicy cywilni oraz strażacy ochotnicy w czasie zbiórki krwi organizowanej przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Akcję "Życiodajny krwioobieg", jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi oraz pracownicy cywilni, jak również druhowie OSP Radom.

Dzisiaj przed komendą udało się zebrać ponad 7 litrów krwi. Policjanci, strażacy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony