Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kowali - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kowali

Data publikacji 21.06.2018

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kowali. Modernizację budynku udało się sfinansować dzięki wsparciu samorządu tej gminy. Insp. Marek Świszcz I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu przekazał na ręce przełożonego kowalskich policjantów symboliczny klucz do posterunku.

Uroczysty apel z okazji otwarcia zmodernizowanego Posterunku Policji w Kowali rozpoczął się meldunkiem, który I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Markowi Świszczowi złożył dowódca uroczystości kom. Grzegorz Rojek.

W krótkim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Radomiu mł. insp. Sławomir Rek podziękował przedstawicielom samorządu gminy Kowala za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Tuż po wystąpieniu szefa radomskich policjantów, insp. Marek Świszcz przekazał na ręce kierownika posterunku symboliczny klucz do budynku.

Podczas uroczystego otwarcia posterunku był również obecny Wicestarosta Radomski Leszek Margas, który wraz z Wójtem Gminy Kowala Tadeuszem Osińskim życzyli policjantom, by po każdej służbie bezpiecznie wracali do swoich rodzin i domów. Wyrazili nadzieję, że nowe warunki pracy wpłyną na osiągnięcie jeszcze lepszej współpracy i wyników.

Na sam koniec uroczystości kapelan mazowieckich policjantów ks. kanonik Mirosław Dragiel wraz z proboszczem Parafii Św. Wojciecha ks. Piotrem Borciuchem odmówił modlitwę i poświęcił budynek.

Modernizacja posterunku została rozpoczęta pod koniec sierpnia 2017 roku. Remont odbył się dzięki wsparciu samorządu gminy Kowala. Po remoncie Policja zajmuje pomieszczenia o łącznej powierzchni niemal 100 m². Są to pomieszczenia służbowe, pomieszczenie socjalne, korytarz, toalety oraz garaż. Posterunek jest wreszcie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Na posterunku Policji w Kowali służbę pełnić będzie 10 funkcjonariuszy - kierownik posterunku, zespół do spraw kryminalnych, zespół do spraw prewencji, a w tym dzielnicowi i patrolowcy. Wszyscy zgodnie twierdzą, że budynek jest bardzo dobrze wyposażony.

W ramach remontu wewnątrz wykonano kompleksowy remont pomieszczeń, a w tym przekształcono pomieszczenia na biurowe i socjalne.

 

Autor: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/AC

Powrót na górę strony