Najlepsi w „klasówce” są płoccy policjanci - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Najlepsi w „klasówce” są płoccy policjanci

Data publikacji 25.06.2018

Kolejna „Klasówka z Płocka” za nami. Od pierwszej edycji w sprawdzianie wiedzy o Płocku bierze udział policyjna drużyna. Podczas tegorocznej edycji płoccy policjanci zajęli pierwsze miejsce. Kolegom serdecznie gratulujemy!

„Klasówka z Płocka” to konkurs wiedzy o Płocku, ale jest to również sprawdzian, który odbywa się w atmosferze wspaniałej zabawy i z dużą dawką humoru.

Od pierwszej edycji w Konkursie bierze udział drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Płocku. Policjanci uczestniczą w tym zmaganiu ze zmiennym szczęściem. Do czasu tegorocznego finału, najwyższe miejsce jakie udało się zająć policjantom do tej pory, to miejsce trzecie. W tym roku jednak policjanci walczyli najdzielniej i zajęli pierwsze miejsce.

Miejsce to było pewnym zaskoczeniem, ale też bardzo ucieszyło funkcjonariuszy. Udział w „Klasówce z Płocka” jest dla policjantów pewnego rodzaju sprawdzianem wiedzy o mieście w którym pracują. Tym bardziej cieszy fakt, że ta wiedza jest na tak wysokim poziomie.

Policjanci na przykład nie mieli żadnych wątpliwości w pytaniu o dawną nazwę ul. Sienkiewicza. Dawniej ta ulica nosiła nazwę ul. Więziennej, ze względu na usytuowanie przy niej Zakładu Karnego. Nie było również większych problemów z rozpoznawaniem miejsc na przedstawianych fotografiach, gdyż w ramach swojej służby policjanci dokładnie poznają miasto i różne w nim miejsca. Często znają każdy zakamarek, bardziej niż mieszkańcy.

Najważniejsze jednak było to, że podczas finału Konkursu, wśród uczestników panowała atmosfera serdeczności i wszystkich ani na chwilę nie opuszczał dobry humor. Następna Klasówka już za rok.

Organizatorami konkursu wiedzy o mieście byli: Urząd Miasta Płocka, płocki oddział Gazety Wyborczej oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku.

 

Tekst: KMP Płock

Foto: wyborcza.pl/plock

Powrót na górę strony