Wspólne kontrole służb - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wspólne kontrole służb

Data publikacji 27.06.2018

W Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce Letnisko odbyło się spotkanie edukacyjne z harcerzami ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, którzy przebywają na kolonii harcerskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach we współpracy z sanepidem oraz strażą pożarną. Działania związane były z zapewnieniem niezbędnego poziomu bezpieczeństwa podczas organizacji obozów i kolonii harcerskich.

Realizując działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, asp. Tomasz Mazur przeprowadził pogadankę edukacyjną dotyczącą bezpiecznego zachowania nad wodą, podczas zabaw, w ruchu drogowym, podczas korzystania z Internetu oraz przypominał o niebezpieczeństwie zażywania środków odurzających oraz innych substancji psychoaktywnych. Był to doskonały czas, żeby przypomnieć dzieciom i młodzieży jak należy zachowywać się podczas pobytu na zorganizowanym wypoczynku. Funkcjonariusze przypomnieli także numery telefonów alarmowych do poszczególnych służb ratunkowych.

Nie zabrakło także ostrzeżeń i przykładów z życia wziętych, na temat wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu, korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”, czy też niebezpiecznych skoków do wody.

Przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach skontrolowali pod wzg. sanitarnym bazę noclegową oraz warunki w jakich przebywają uczestnicy kolonii. Natomiast funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej sprawdził zabezpieczenia przeciwpożarowe, jak również udzielił instruktażu dotyczącego ewakuacji z budynku podczas np. pożaru lub innego niebezpieczeństwa. W czasie wizyty służb została sprawdzona także łączność pomiędzy kierownikiem kolonii a dyżurnymi jednostek Policji i innych służb.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/AC

Powrót na górę strony