Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

Data publikacji 11.09.2018

Dużą odpowiedzialnością wykazał się 36-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn, który ujął nietrzeźwą kierującą i przekazał ją w ręce policjantów. Kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 2 lat więzienia.

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn jechał ulicą Gawłowską w Sochaczewie, gdy nagle na jego pas ruchu zjechał nissan. Aby uniknąć zderzenia, mężczyzna zmuszony był uciekać mercedesem na pobocze. Osoba, która stworzyła niebezpieczną sytuację na drodze, w dalszym ciągu kontynuowała jazdę, więc 36-latek zawrócił i pojechał za nią.

Na szpitalnym parkingu zauważył, że w auta wysiadła kobieta. Zwrócił jej uwagę na temat zdarzenia sprzed kilku minut, lecz po krótkiej wymianie zdań nabrał podejrzeń, że może być nietrzeźwa. Kobieta pospiesznie wsiadła do auta i chciała odjechać, ale 36-latek podbiegł do nissana, wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Natychmiast wezwał na miejsce sochaczewskich policjantów. Po kilku minutach potwierdziły się podejrzenia kierowcy mercedesa. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 43-latki wykazało blisko 2,5 promila. Mundurowi zatrzymali kobietę i osadzili ją w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźnie, który dokonał ujęcia obywatelskiego i uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kobiecie, gratulujemy czujności i wzorowej postawy.

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony