Aktualności

Raciąski dzielnicowy z nietypowymi pasjami

Na co dzień służy jako dzielnicowy – policjant pierwszego kontaktu. Zawsze gotowy do pomocy mieszkańcom gm. Raciąż. W czasie wolnym pasjonat motoryzacji, dający nowe życie starym motocyklom i skuterom. Asp. sztab. Marcin Leśniak z Komisariatu Policji w Raciążu, to policjant z niecodzienną pasją znajdujący czas i na pracę i na rozwijanie swojego hobby.

Asp. sztab. Marcin Leśniak policjantem jest od 20 lat. Służbę rozpoczynał w oddziałach prewencji Komendy Stołecznej Policji. Później przez kilka lat pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku, a od 2011 roku służy w Komisariacie Policji w Raciążu, podległym KPP w Płońsku. Od 6 lat pełni funkcję dzielnicowego. Jego rejon służbowy obejmuje 32 miejscowości z terenu gm. Raciąż.

Po pracy, w każdej wolnej chwili raciąski policjant oddaje się swoim pasjom. Jedną z nich jest motoryzacja i renowacja starych motocykli i skuterów. W swojej kolekcji posiada między innymi Vespe z 1960 roku i Simsona Avo z 1956 roku. Każdą część od starych pojazdów sam piaskuje i maluje. Brakujące części z epoki, jeżeli nie może ich kupić, sam dorabia. Starych motocykli poszukuje głównie na portalach ogłoszeniowych. Jak twierdzi, już ma zajęcie na czas przyszłej emerytury. Na odrestaurowanie czeka m.in. rowerowy silnik spalinowy z lat 50-tych. Po zamontowaniu go na kierownicy, rower mógł rozwijać prędkość do 25 km/h. W jego garażu, do wyremontowania czeka również motocykl WMF z 1959 roku.

Motoryzacja nie jest jednak jedyną pasją raciąskiego dzielnicowego. Asp. sztab. Marcin Leśniak ma całkiem pokaźną kolekcje papug, w której skład wchodzą rozelle królewskie, rozelle białolice, nimfy szare, aleksandretty i mnicha nizinna. W sumie tych barwnych ptaków, nie licząc 5 kanarków, jest aż 14. Pasją motoryzacyjną Marcin Leśniak zaraził już swojego syna, natomiast jak sam twierdzi, jego miłość do papug podziela jego żona.

Raciąski dzielnicowy jest przykładem na to, że można pogodzić trudną i wymagająca pracę policjanta z nietypowymi pasjami.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony