Jutro działania „SMOG” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Jutro działania „SMOG”

Data publikacji 26.09.2018

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2018 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

Jutro, na terenie całego kraju i również na obszarze Mazowsza, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

 

Podsumowanie:

Podczas działań policjanci skontrolowali 1132 pojazdów, wykonali 36 pomiarów z użyciem analizatora spalin, ujawnili 2 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne
w związku z nadmierną emisją spalin.

 

 

WRD KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony