Aktualności

Kierowca chciał przekupić policjantów

Data publikacji 27.09.2018

30-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, w zamian za odstąpienie od odholowania pojazdu, zaproponował policjantom 200 złotych. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, bo jak się okazało miał sądownie orzeczony zakaz kierowania. Prokurator przedstawił mu zarzuty udzielania korzyści majątkowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci w trakcie parolu, w miejscowości Głodowo zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierowca nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy, jak oświadczył przez roztargnienie, nie ma go przy sobie. Nerwowe zachowanie 30-latka wzbudziło podejrzenia policjantów i jak się okazało były jak najbardziej słuszne. Sprawdzenie w systemie potwierdziło, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po tym jak funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że pojazd, którym kierował będzie odholowany, ten w zamian za odstąpienie od czynności zaproponował mundurowym 200 zł.

Funkcjonariusze drogówki poinformowali 30-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, że takie zachowanie jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku 30-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony