Jutro policyjne działania ,,Pasy” - aktualizacja (podsumowanie) - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Jutro policyjne działania ,,Pasy” - aktualizacja (podsumowanie)

Data publikacji 27.09.2018

Już jutro, w piątek mazowieccy policjanci drogówki będą prowadzić wzmożone działania ,,Pasy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo niejednokrotnie są przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych. Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów. Jednak mimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dlatego 28 września mazowieccy policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego przez cały dzień będą prowadzili wzmożone działania skierowane właśnie na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożenia dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Autor: Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. W Radomiu

 

PODSUMOWANIE:

W czasie działań skontrolowano 1314 pojazdów i ujawniono 960 naruszeń przepisów, w tym za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa 415, nieprawidłowe przewożenie dzieci 6 oraz 41 ujawnionych naruszeń niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez pasażerów.


 

Powrót na górę strony