„Jabłko czy cytryna” - akcja przysuskich policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Jabłko czy cytryna” - akcja przysuskich policjantów

Data publikacji 01.10.2018

Przysuscy policjanci oraz uczniowie z miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy zatrzymywani do kontroli otrzymywali od dzieci jabłko za bezpieczną jazdę, natomiast cytrynę za złamanie przepisów.

Przy przejściu dla pieszych, w rejonie Szkoły Podstawowej, powstał specjalny punkt kontrolny, gdzie jazdę kierowców kontrolowali mundurowi oraz dzieci.

Przejście dla pieszych w rejonie placówki oświaty jest miejscem, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Niestety nie wszystkie osoby zasiadające za kierownicą samochodu zdają sobie z tego sprawę. Aby uświadomić im ten fakt, w codzienną akcję przysuskiej drogówki włączyły się dzieci, które nagradzały prawidłowo jadących kierowców jabłkiem. Kwaśna nagroda czekała na osoby, które naruszyły przepisy ruchu drogowego. Dla nich uczniowie podstawówki przygotowali plasterek cytryny. Dodatkowo kierowcy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących bezpiecznej jazdy. Niestety kwaśny owoc i pytania zadawane przez dzieci to nie wszystko co czekało kierowców. Na końcu każdej kontroli policjanci chwalili osoby przestrzegające przepisy ruchu drogowego, natomiast pouczali tych, którzy złamali prawo.

Prawie godzinne działania policjantów i dzieci przebiegły w sposób bezpieczny, wywołując na ich twarzach wiele uśmiechu. Kierowcy w większości przypadków jeździli poprawnie, lecz znalazło się kilka osób, które za naruszenie przepisów poniosło „kwaśną” karę.

 

Autor: asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony