Nielegalna kontrabanda zabezpieczona przez kryminalnych - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Nielegalna kontrabanda zabezpieczona przez kryminalnych

Data publikacji 10.10.2018

Kryminalni z Płońska zabezpieczyli nielegalną kontrabandę. W ręce stróżów prawa wpadły papierosy i tytoń bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. 35-letni właściciel tego „towaru” naraził skarb państwa na ponad 10 tys. zł strat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z płońskiej komendy ustalili, że 35-latek z Koźmin może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Ich przypuszczenia potwierdziły się podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny. Funkcjonariusze znaleźli 2100 sztuk papierosów różnych marek i 8 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Nielegalna kontrabanda schowana była w domu 35-latka oraz w bagażniku jego samochodu. Papierosy popakowane były w tekturowe pudełka, natomiast tytoń w jedno i dwukilogramowe torby z zapięciem strunowym.

Wstępnie oszacowano, że 35-latek naraził skarb państwa na straty, których łączna wartość przekracza 10 tys. zł. Za posiadanie nielegalnej kontrabandy mężczyźnie może grozić wysoka kara grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony