Mistrzyni mieszanych sztuk walki spotkała się z uczestniczkami kursu samoobrony - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mistrzyni mieszanych sztuk walki spotkała się z uczestniczkami kursu samoobrony

Data publikacji 10.10.2018

Od wielu lat kurs samoobrony dla kobiet ,,Bądź bezpieczna” współorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce cieszy się ogromną popularnością. Na pierwszym treningu z uczestniczkami kursu spotkała się zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczyk.

Od 10 lat nie słabnie zainteresowanie kursem samoobrony dla kobiet ,,Bądź bezpieczna”. Jego organizatorzy z każdą kolejną edycją starają się, żeby był atrakcyjny dodając w tym celu do niego nowe elementy. Do uczestnictwa w nim skłania szeroka gama zajęć teoretycznych i praktycznych o tematyce ściśle związanej z bezpieczeństwem naszych mieszkańców.

W ramach kolejnej edycji kursu „Bądź bezpieczna” kobiety będą się szkolić zarówno teoretycznie, jak też praktycznie z zakresu samoobrony, psychologii, wiktymologii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności, strzelectwa, a także zdrowego stylu życia.

Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach szkolenia. Podczas poprzednich kursów uczestniczki wielokrotnie podkreślały, że to właśnie pierwszy trening jest najtrudniejszy. Nie inaczej było wczoraj. Zajęcia poprowadził doświadczony instruktor technik i taktyk policyjnych, m.in. zdobywca Pucharu Europy w Kickboxingu sierż. Daniel Zaręba. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa oraz krótkiej rozgrzewce uczestniczki poznawały podstawy samoobrony, które będą rozwijane z kolejnymi godzinami treningów.

Na koniec zajęć dla uczestniczek przygotowano niespodziankę. Na zajęcia przyjechała Joanna Jędrzejczyk, która wraz ze swoim menadżerem Karolem Jędrzejczykiem rozmawiała z uczestniczkami o korzyściach wynikających z uprawiania nie tylko sztuk walk, ale sportu. Podczas spotkania z mistrzynią poruszano także kwestie pewności psychicznej wynikającej z treningów, która ma ogromny wpływ na odparcie ataku ewentualnego agresora.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony