Obywatelski zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Obywatelski zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 12.10.2018

Dzięki wzorowej postawie młodych kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 52-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w rejonie miejscowości Nowy Kłębów (powiat garwoliński). Jadący tą drogą, kierujący zauważyli, że „zygzakiem” jedzie samochód ford. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność młodych mężczyzn, którzy jechali dwoma samochodami przed i za pojazdem. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, postanowili nie dopuścić do dalszej jazdy i zatrzymać pojazd. Natychmiast zabrali mężczyźnie kluczyki i powiadomili Policję. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w rejon miejscowości Nowy Kębłów natychmiast skierował policjantów z Posterunku Policji w Żelechowie. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 52-latka.

Mieszkańcowi gminy Borowie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej młodych mężczyzn z powiatu garwolińskiego i ryckiego, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

 

Autor: asp. szt. Marek Kapusta

 

Powrót na górę strony