Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i perfumy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i perfumy

Data publikacji 15.10.2018

Mazowieccy policjanci po przeprowadzonych działania na targowiskach zabezpieczyli podrobione towary o wartości około 1 miliona złotych. Zatrzymano 4 osoby związane z wprowadzaniem podróbek do obrotu. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Monitorując środowisko przestępcze, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przeprowadzili działania na radomskich targowiskach w związku z handlem podrobionymi towarami. Na jednym z targowisk policjanci znaleźli towary z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczono odzież, obuwie, galanterię oraz perfumy znanych światowych marek o szacunkowej wartości rynkowej ok. 1 mln złotych. Zatrzymano 4 osoby prowadzące sprzedaż podróbek. To obywatele Bułgarii w wieku 35-47 lat.

Dodatkowo okazało się, że jeden z zatrzymanych jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Pińczowie.

Za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności              do lat 2.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

 

Powrót na górę strony