Kilkudziesięciu policjantów i strażaków szuka zaginionego 70-latka - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków szuka zaginionego 70-latka

Policjanci poszukują 70-letniego mieszkańca gminy Wieniawa. Mężczyzna 10 października wyszedł w miejscowości Koryciska do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną. W poszukiwaniach biorą udział także strażacy, policjanci z psami tropiącymi. Mundurowi wykorzystują także drony i śmigłowiec. Przeszukano już około 1000 hektarów powierzchni.

Komenda Powiatowa Policji w Przysusze 10 października otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca Korycisk, gm. Wieniawa. Natychmiast, pod wskazany adres, pojechali przysuscy policjanci. W rozmowie z żoną zaginionego ustalono, że około godziny 12 Tadeusz Ślizak wyszedł z domu do pobliskiego lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wspólnie ze strażakami z OSP Wieniawa, rodziną i mieszkańcami wsi rozpoczęto poszukiwania 70-latka. Użyto do poszukiwań psa tropiącego z komendy policji w Szydłowcu. Rozesłano telegramy do jednostek ościennych i szpitali, w celu ustalenia ewentualnego miejsca pobytu zaginionego. Prowadzone jednak w tym dniu działania, nie doprowadziły do odnalezienia 70-latka.

W działaniach brali także udział przysuscy kryminalni, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, strażacy z okolicznych OSP, przewodnicy psów tropiących z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Komendy Głównej PSP w Warszawie oraz z Stowarzyszenia Pies i Ratownik w Jabłonnej. Poszukiwania prowadzone były również z powietrza. Z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Wspomagania Poszukiwań, przy użyciu urządzeń gps oraz drona obsługiwanego przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. Policjanci z działaniach wykorzystują m.in. termowizory, które są na wyposażeniu SPPP w Radomiu i służą do identyfikacji celów z kilkuset metrów. Do poszukiwania zaginionego wykorzystano również policyjny śmigłowiec. W ciągu dwóch dni od zaginięcia przeszukano około 1000 hektarów powierzchni w obrębie około 2 kilometrów od miejsca zamieszkania zaginionego.

Tadeusz Ślizak ma 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. W chwili zaginięcia ubrany był w biało – granatową bluzę dresową, spodnie dresowe w kolorze zielonym, brązowe but. Miał przy sobie żółte wiaderko, nie posiadał telefonu. Mężczyzna porusza się o kuli inwalidzkiej. W przypadku posiadania informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Przysusze pod numerem telefonu 48 675 42 00, bądź numerem alarmowym 997 lub 112.

 

Autor: asp. Aneta Wilk

  • Zaginiony Tadeusz Ślizak
Powrót na górę strony